naptár

SZAKMAI STÁB


Warning: Undefined array key "team_mb_social_icon_clr" in /web/honved/honved.hu/wp-content/plugins/team-builder/template/shortcode.php on line 39

Warning: Undefined array key "team_mb_social_icon_clr_bg" in /web/honved/honved.hu/wp-content/plugins/team-builder/template/shortcode.php on line 40
Füzes Gyula

Füzes Gyula

SZAKOSZTÁLY-IGAZGATÓ
Szabó Lajos

Szabó Lajos

TECHNIKAI IGAZGATÓ, BOSU INSTRUKTOR

+36 30 601 8455
szabo.lajos@honved.hu
Cím: 1134 Bp. Klapka u. 12.

Stranigg Ferenc

Stranigg Ferenc

SZAKMAI IGAZGATÓ, EDZŐ

Korosztály: U12

+36 30 984 0155
kezilabda@honved.hu
Cím: 1134 Bp. Klapka u. 12.

Borsodi Péter

Borsodi Péter

VEZETŐEDZŐ

Korosztályok: NB II. felnőtt férfi, NB I. ifi

kezilabda@honved.hu
Cím: 1134 Bp. Klapka u. 12.

Éliás Gábor

Éliás Gábor

TECNIKAI VEZETŐ, EDZŐ

Korosztályok: Budapest I. osztály, NB II. felnőtt férfi, NB I. ifi

kezilabda@honved.hu
Cím: 1134 Bp. Klapka u. 12.

Pribék Marcell

Pribék Marcell

EDZŐ

Korosztályok: Serdülő, U16

+36 20 942 6314
kezilabda@honved.hu
Cím: 1134 Bp. Klapka u. 12.

Kunszt Szabolcs

Kunszt Szabolcs

EDZŐ

Korosztály: U14

+36 70 610 7775
kezilabda@honved.hu
Cím: 1134 Bp. Klapka u. 12.

Sárossi Rita

Sárossi Rita

EDZŐ, MOZGÁSKOORDINÁCIÓ ÉS ATLETIKUS KÉPESSÉGFEJLESZTŐ

Korosztály: U10

+36 20 456 8216
kezilabda@honved.hu
Cím: 1134 Bp. Klapka u. 12.

Pásztor Rita

Pásztor Rita

KAPUSEDZŐ

+36 20 801 2690
pasztorrita0209@gmail.com
Cím: 1134 Bp. Klapka u. 12.

Szilágyi Enikő

Szilágyi Enikő

SPORT- ÉS ADMINISZTRATÍV MUNKATÁRS

+36 30 768 3658
szilagyi.eniko@honved.hu
Cím: 1134 Bp. Klapka u. 12.

Kökény István

Kökény István

EDZŐ

Korosztály: NB I. ifi

BEMUTATKOZÁS

A labdajáték terén az egyik legeredményesebb szakosztálya a egyesületünknek a kézilabda. A hazai és nemzetközi sikereket tekintve hihetetlen múltja van a szakosztálynak, hiszen  Magyarországon az egyetlen férfi BEK győzelemmel mi büszkélkedhetünk (1982.). A BEK-ben 1966-ban pedig a második helyet sikerült megszereznünk. (BEK mai nevén EHF Bajnokok Ligája, angolul EHF Champions League)

A jelenünk sajnos az építkezésre és a fiatalok nevelésére korlátozódik, de bízunk abban, hogy újra lesz egy nagy Honvéd kézilabdacsapat.

Tudják ezt a Honvéddal kapcsolatban álló kerületi iskolák testnevelő tanárai is, hiszen már az első osztályban is oktatják a szivacskézilabdát, és a tehetséges lurkókat azonnal a Honvédhoz irányítják. Így teljesen folyamatos a képzés, ami fontos is, hiszen a piros-fehérek kézilabda-szakosztálya az utánpótlás neveléséről is híres, ahol a nagy nyugati klubok mintája alapján készülnek a fiatalok. Ahogy a svédeknél, dánoknál, norvégoknál, úgy a piros-fehéreknél is az a módi, hogy a sport mellett egzisztenciát is adnak a játékosoknak. A fiatalok tanulnak, dolgoznak, így a szakosztálynál nincsenek egzisztenciális gondok. Lehet, ez is hozzájárul ahhoz, hogy évről évre sok tehetséges gyerek jelentkezik a szakosztálynál, a juniorok közül pedig számosan felkerülnek a felnőtt keretbe, és ott is megállják a helyüket. „Az NB II-es felnőttek mellett hét utánpótláscsapatunk van, ezek a gyerekek alkotják azt a társaságot, amely tovább viszi, vagy inkább a jelenben is életben tartja az egykori Honvéd-hagyományokat, hiszen az „ősök” nemcsak sokszoros magyar bajnokok, kupagyőztesek, hanem BL-győztesek is voltak. 

Nem lehet panasz a különböző korcsoportos csapatainkra sem, hiszen az ifik 2013-ban ezüstérmesek voltak, az 1999-ben születettek pedig országos bajnokságot nyertek. 2019-ben Ifjúsági csapatunk kiemelkedő játékkal és eredménnyel feljutott az NB I-be. Terveink között szerepel, hogy felnőtt együttesünk néhány éven belül a jelenlegi NB II osztályból egy osztállyal feljebb tudna lépni az NB I/B-be. Van tennivalónk bőven és ebben oroszlánrészt vállal Szabó Lajos technikai vezető. Fokozatosan fiatalítjuk a csapatot, hogy a srácok szokják a nagy küzdelmeket, és alkalmasint az erősebb csatákban is helytálljanak.

A magyar férfi kézilabda sikerek és a jól átgondolt utánpótlás stratégiánk miatt valósággal özönlenek a kézilabda-szakosztályhoz a fiatalok – serdülők, ifik, gyerekek –, és jelentős szerepet játszanak abban, hogy a kézilabdázók még mindig elismert, megbecsült tagjai a klubnak.

2019-ben elhunyt szakosztály-igazgatónk Füzes Gyula szerint a kézilabda a legösszetettebb sportág. Kell hozzá gyorsaság, erő, vagányság, irányítókészség és a biztos alapot jelentő erős, rugalmas láb.

„Gyula bácsi”, mert mindenki így szólította, élete és munkássága ma is jelentősen hozzájárul szakosztályunk munkájához, hiszen közel 50 esztendőn keresztül volt egyesületünk tagja és sportvezetője. Örökbecsű mondása már-már szállóige: „A Honvéd név, még mindig maga a csoda!”.

A fiatalokat megújult létesítményünkben tudjuk fogadni a Honvéd névhez méltó körülmények között. Természetesen a Honvéd név mellett az is vonzó a fiatalok számára, hogy kiváló szakemberek irányítják, készítik fel a fiatalokat a kézilabda ABC-re. Stranigg Ferenc, Borsodi Péter neve mindenki számára ismert, hiszen ők a kézilabda társadalomban komoly múlttal rendelkeznek. Az Ő vezetésükkel és támogatásukkal a fiatalabb edzők is tudnak fejlődni.

Szabó Lajos megbízott szakosztály-vezető és kiváló sportszakemberekből álló csapata szeretettel várja a kézilabdázni vágyó fiatalokat, hogy együtt közösen elérjük célunkat: „A Honvéd Kézilabda ismét régi fényében ragyoghasson a magyar kézilabdasport egén”.

Ez mind az egyesület, mind a nálunk sportoló gyerekek számára közös érdek ezért dolgozunk.

Hajrá Honvéd, hajrá kézilabda!

Szakosztályelnökök 2000 után:  Dr. Svéd László ny. orvos altábornagy

Szakosztály-igazgatók 2000 után: Füzes Gyula 1984-től 2019-ig

A szakosztály nevesebb edzői:  Dékány Rezső, Varga Jenő, Faludi Mihály, Füzes Gyula, Mocsai Lajos, Kovács László, Hunyadkürthy János

A SZAKOSZTÁLY EREDMÉNYEI:

Az itt felsorolt kiváló Sportolók sikeri csak és kizárólag a Budapesti Honvéd Sportegyesület tagjaként elért eredmények!

A hőskor évei: 1951-1991

A szakosztály alakulását sokan még ma is 1952- re teszik. Nos, hogy a hivatalos iratok ezt tartalmazzák az lehetséges. Az viszont biztos: nagypályán a női és a férfi csapatunk is részt vett a Budapest I. o. küzdelmekben 1951-ben. Kispályás együttes ugyan nem indult még ebben az évben-bajnokságban, de 1951 őszén már elindult a MNK-ban.

1951:  Kispályás MNK-ban nagyszerűen szerepelt a csapat, mert az elődöntőig jutott, A nagypályás Budapest Bajnokságban részt vett a női és a férfi csapat is. A férfi csapat az elért 3. hellyel jogot szerzett az Országos Bajnokság elődöntőjében való részvételre. Az elődöntőt csoport elsőként nyerte meg a csapat és így jogot szerzett az országos döntőben való játszásért, ahol ezüstérmet szerzett a csapat.

1952: A csapat mind a nagy pályás és kispályás bajnokságban is az élen végzet, de ez mellett még meg is nyerte a MNK.

1953: Ez az év már nem volt olyan sikeres. A csapat legjobb eredménye az országos terembajnokság döntőjében volt, ahol 2. helyezést ért el.

1959:  Csapat most mutatkozott be az első osztályban „újoncként”, 2. helyezést ért el.

1960:  Ebben az évben szűnt meg a nagy pályás bajnokság a kézilabdában, ezt követően csak kispályás bajnokság volt, így  ennek köszönhetően már a Honvéd se szerepelt úgy, mint ez előző évben (5. helyezés), mert erősödőt a mezőny.

1962 – 1972:  Ez alatt az időszak alatt a Honvéd 7 aranyat és 4 ezüstöt szerzett a bajnokságban

1973 – 1974:  Egy 3.,7. helyezést ért el a csapat.

1975 – 1984:  Az újabb aranykorszak ez az időszak, bár volt időszak, mikor rosszabb helyezés is becsúszott a bajnokságban:6 arany, 2ezüst, 3. és 4. helyezés

1985 – 1987:  8.,6. és 3. helyezés

1988 – 1989:  A kézilabda szövetség ebben az évben vezette be az őszi-tavaszi rendszerű bajnokságot. Ebben az új rendszerben a Honvéd a 4. helyen végzett.

Nemzetközi kupaszereplés

Két fontos évszám van a Honvéd történelmében, ami említésre méltó a klub tekintetében és a magyar kézilabda tekintetében.

  • BEK Döntő 1966. április. 22. Párizs, Coubertin Sportcsarnok
    Honvéd – DHFK Leibzig /NDK beli/ 14 – 16
    2. helyezés

  • BEK Döntő 1982. május 2. Budapest
    Honvéd – TSV St. Otmar St. Gallen /svájci/ 25 – 16

  • BEK Döntő visszavágó, 1982. május 8.
    TSV St. Otmar St. Gallen – Honvéd 18 – 24

  • Szuper Kupa Döntő, 1982, május 23.
    SC Empor Rostock /NDK beli/ – Honvéd 31 – 27
    A mérkőzés négyszer került hosszabbításra /21-21, 23-23, 25-25/

A BHSE Halhatatlanok Klubjának tagjai:  Dékány Rezső, Faludi Mihály, Kovács László

A BHSE Örökös Bajnokai:  Adorján János, Cseri Péter, Fenyő András, Füzes Gyula, Illés Sándor, Iványi László, Jegenyés Alpár, Kárpáti Miklós, Kenyeres József, Kovács Péter, Nagy Róbert, Őry Péter, Szabó István, Széplaki Gyula, Szőke István, Varga István, Vitkay László, Tószegi Antal

A szakosztály BEK győztes csapat tagjai:  Illés Sándor, Cseri Péter, Kovács Péter, Iványi László, Őry Péter, Nagy Róbert, Szőke István, Somogyi László, Szabó István, Jegenyés Alpár, Kenyeres József, Kárpáti Miklós. A csapat vezetőedzője: Kovács László, a csapat edzője Füzes Gyula edző, a csapat gyúrója Túri Alfréd

Honvédelmi Minisztérium
Budapest Főváros Önkormányzata
XIII. Kerület Önkormányzata
Magyar Olimpiai Bizottság
Emberi Erőforrások Minisztériuma