FRISS – Kiválóan szerepeltek öttusázóink a Nu Skin felnőtt öttusa országos bajnokságon!

NŐK:

Chloe Esposito a Honvéd kiválósága nyerte a Nu Skin Felnőtt Országos Bajnokságot!

Stílszerűen a világbajnokság után és a közelgő Európa-bajnokság előtt rendezi a Magyar Öttusa Szövetség a Nu Skin Felnőtt Országos Bajnokságot, amelynek első napján a női versenyre, a Kulcsár Antal emlékversenyre került sor.

A harminc induló közül végül a BHSE igazolt versenyzője – aki rendelkezik olimpiai kvótával – Chloe Esposito diadalmaskodott, aki csapattársaival, Szávai Liliánával és Józan Beátával együtt csapatban is az élen végzett. Chloe Esposito a negyedik helyen zárta az úszást (2’12:30, 304 pont), de megnyerte a vívást méghozzá 19 győzelemmel és 10 vereséggel, amiért 242 pont járt. A lovaglásban is magabiztosan teljesített és bár hibázott még így is a 10. helyen végzett (293 pont) ebben a tusában. A kombinált szám minden szempontból tökéletesen sikerült neki, hiszen az első helyen ért célba, ráadásul megnyerte ezt a számot is. (12’45:64, 535 pont). Chloe Esposito végül 1374 pontot szerzett a nap során és 2016-ban ő állhatott fel a dobogó legfelső fokára a Nu Skin Országos Bajnokság Kulcsár Antal emlékversenye után.

Csapatban a fent már említett BHSE lett az első, az Alba Öttusa SE (Alekszejev Tamara, Palkovics Karolina, Ormándi Rebeka) és a Volán Fehérvár előtt (Kovács Sarolta, Veszprémi Fruzsina, Slett Kinga).

FÉRFIAK:

A Nu Skin Országos Bajnokság dobogójának legalsó fokára a BHSE olimpiai bronzérmese, Marosi Ádám állhatott fel (1464 pont).

A Nu Skin Országos Bajnokság férfi csapatversenyét a Kasza Róbert, Regős Gergely, Bruckmann Gergő alkotta KSI csapata nyerte. A bajnok trió 4286 pontot gyűjtött. A második helyen a BHSE csapata végzett, Marosi Ádám, Tomaschof Soma, Max Esposito összeállításban (4260 pont). A bronzérmet pedig Demeter Gergely, Harangozó Bence és Málits István nyakába akasztották, akik a Volán Fehérvárnak és természetesen saját maguknak nyerték a bronzérmet.